To tylko fizyka

Eksperymenty w świetlicy

Program-proste i tanie eksperymentowanie - zuraw magnetyczny

Żuraw magnetyczny – eksperyment na zajęciach w świetlicy (fot. Grażyna Pawłowska)

„Proste i tanie eksperymentowanie” to autorski program zajęć świetlicowych realizowany w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie od 2011 roku. Ma on pokazać uczniom, że każdy choć na chwilę może stać się fizykiem-eksperymentatorem i czerpać z tego wiele satysfakcji. Nie potrzeba wielkich laboratoriów i wymyślnych urządzeń – wszystko, czego potrzeba można znaleźć we własnej kuchni, w pobliskim hipermarkecie lub sklepie internetowym i kupić to za grosze. Bawiąc się w eksperymentowanie dzieci mogą dostrzec to, co dotąd było niedostrzegalne, znaleźć w tym relaks, zaznać przyjemności z pokonywania drobnych przeciwności, z dążenia i z osiągnięcia bardzo konkretnego celu (coś świeci, porusza się, nie spada …). Autorką i realizatorką programu jest mgr Grażyna Pawłowska, nauczyciel-wychowawca świetlicy.

Program zajęć świetlicowych „Proste i tanie eksperymentowanie” – plik pdf 0,4 MB

Galeria zdjęć na stronie Ogólnokształcacej Szkoły Baletowej w Warszawie

Dołącz do nas na:

Co to za strona?

"To tylko fizyka" jest prywatnym projektem edukacyjnym. Jego autorem jest dr Marek Pawłowski. Projekt przedstawia proste doświadczenia fizyczne dla dzieci i nie tylko. Został zapoczątkowany we wrześniu 2009 r.
e-mail: totylkofizyka@gmail.com

  • Marek Pawłowski: W Warszawie kupuję na giełdzie elektronicznej w przejściu podziemnym przy GUS (Trasa Łazienkowska przecina Aleje Niepodległości). Im mniejsze na
  • zuzka: A gdzie można kupić tę diodę ? jaka to ma być dioda? bo mam problem z zakupem :) dziękuję z góry :))
  • Kasia: Nawet fajne gdyby tylko to przelewało się troche szybciej można by było wykorzystywać to na codzień :-D